Nočné videnie

 

Univerzálne zameriavacie puškohľady pracujú na princípe digitálnej kamery s CMOS snímacím senzorom.
Model L - s laserovým prísvitom.

 YUKON PHOTON XT

 

  • Použitie za denného, večerného a nočného osvetlenia
  • Odolnosť voči spätnému nárazu veľkých kalibrov    ( do 6000J )
  • Na výber 6 elektronických zámerných osnov
  • Adaptacia na zbraň pomocou klasických 30mm krúžkov
  • Bezpečná vzdialenosť oka strelca
  • Bezpečný laserový prísvit
  • Vysoká kompatibilita s neviditeľným IR prísvitom
  • Váha a veľkost klasického zameriavača
  • Jednoduché ovladánie
  • Video výstup

PHOTON

Univerzálne použitie

Digitálne zameriavače Photon XT vďaka CMOS senzoru majú automatickú regulaciu a prispôsobenie k svetelným podmienkam a tak môžu byt použité za denného a nočného osvetlenia, pričom intenzivné denné svetlo nijako neovplyňuje funkčnosť a citlivosť týchto prístrojov.

 

PHOTON

Zámerná osnova

Zámerný kříž puškohľadu je zobrazený na LCD displeji spolu s obrazom, preto tento zameriavač je zbavený paralaxy. Uživateľ má na výber 4 typy krížov v troch farebných schémach.

 

 Forward DN55

Vysoký očný reliéf

Zameriavčeače Photon XT majú polohu oka strelca vo vzdialenosti 60mm od okraje zameriavača, čo je bezpečná vzdialenosť pre použitie zameriavača aj so silnejšími kalibramia a s väčším spätným nárazom.

PHOTON

Vysoká mechanická odolnosť

Puškohľady Photon XT sú konstrukčne riešné tak, aby bola dosiahnutá veľká mechanická odolnosť pri použití so zbraňami s kinetickou úsťovou energiou do 6000J, čo  úplne zahrňa běžne používané ráže guľových (napr. 9,3х64, .308, .30-06, .300, .375 ), brokových (napr. kal.16, 12 ) a pneumatických zbraní. Veľká mechanická odolnosť umožňuje ich použitie aji s kušou.

 

PHOTON

Kompatibilita s neviditeľnými prísvitmi

Digitálne zameriavače používajú senzory os širokou spektrálnou citlivosťou. Preto Photon XT umožňuje pozorovie s ppísvitami s vlnovou dlžkou pre 900nm, čo je vzdialené infračervené spektrum neviditeľné okom.

 

PHOTON

Jednoduchá montáž na zbraň

Vďaka rovnému 30mm tubusu pre montaž zameriavača Photon XT na zbraň sa používajú oka, bežne použiteľné pre klasické puškohľady. Montážne oka sa musia zvoliť s ohľadom na typ montážnejí lišty každej jednotlivej zbrane (typ určuje výrobce zbrane): rybina, weaver lišta, klapková montáž atď.

 

PHOTON

Video výstup

Zameriavače Photon XT majú analogový video výstup. Pre nahrávanie foto a video je možne použiť externý nahrávač napr. Yukon MPR.

 

PHOTON

Jednoduché ovládanie

Prístroj sa ovláda jedným tlačítkom ON/OFF. Všetky nastavenia sa nastavujú univerzálným ovládacím kolieskom - enkodérom.

 

PHOTON

Kompaktný a ľahký

Veľkost a váha zameriavača Photon XT sa nijako nelíšíí od rozmerov a váhy klasických puškohľadov.